• July 12, 2024
mieszkania krakow debniki

Rynek nieruchomości w Krakowie – co warto o nim wiedzieć?

Uznawany za stolicę polskiej kultury oraz jedno z najlepszych miejsc do życia Kraków kusi nie tylko miłośników atrakcji turystycznych, ale również osoby pragnące osiedlić się tutaj na stałe. Bogata oferta kulturalna, prestiżowe uczelnie i dynamicznie rozwijający się rynek pracy sprawiają, że Kraków jest atrakcyjnym miejscem do zakupu swojego wymarzonego mieszkania. Jeśli planujesz taką inwestycję — ten artykuł jest dla Ciebie! Sprawdź, co warto wiedzieć o krakowskim rynku nieruchomości.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Krakowie?

Kupno własnego „M” w Krakowie może okazać się opłacalne pod naprawdę wieloma względami. Stolica Małopolski oferuje szeroki wybór różnorodnych nieruchomości, zarówno pod względem lokalizacji, jak i powierzchni, a także układów pomieszczeń oraz standardu wykonania. Łatwy dostęp do kluczowych usług, turystycznych atrakcji oraz dobrze rozwinięty transport publiczny sprawiają, że mieszkanie w Krakowie to wygodne rozwiązanie, zarówno dla osób aktywnych zawodowo, jak i rodzin z dziećmi.

Nowe mieszkania na Podgórzu Duchackim

Jedną z najatrakcyjniejszych opcji zakupu mieszkania, oferowanych przez pierwotny rynek nieruchomości w Krakowie są obecnie lokale dostępne w ramach inwestycji Lokum Vista realizowanej przez Lokum Deweloper na Podgórzu Duchackim, w południowej części miasta, przy ul. Walerego Sławka. Położone w bezpośrednim sąsiedztwie galerii Bonarka City Center, osiedle zyskuje na popularności dzięki dogodnej lokalizacji nieopodal zielonych terenów rekreacyjnych oraz rozbudowanej infrastruktury miejskiej w okolicy. Deweloper odpowiada na oczekiwania Klientów, oferując nieruchomości, które wyróżnia:

  • wysoka funkcjonalność,
  • nowoczesne rozwiązania architektoniczne,
  • dobra komunikacja z resztą miasta.
rynek nieruchomości w krakowie

Zakup mieszkania w Krakowie – rynek pierwotny czy wtórny?

Alternatywną możliwością zakupu mieszkania w Krakowie jest rynek wtórny, czyli zakup nieruchomości z drugiej ręki. Inwestorów do skorzystania z tej opcji zachęcają niższe koszty zakupu, jednak warto pamiętać, że kupno używanego mieszkania w Krakowie niesie ze sobą pewne ograniczenia.

Przede wszystkim, kupując nieruchomość z rynku wtórnego, nie możesz liczyć na naprawy w ramach rękojmi ani gwarancji. Zwykle takie lokale wymagają co najmniej odświeżenia, a często gruntownego remontu, co znacznie zwiększa koszty całej inwestycji. Wreszcie, kupując lokum na rynku wtórnym, nie masz wpływu na metraż, rozkład czy funkcjonalność, które możesz precyzyjnie dopasować do swoich potrzeb, wybierając nowe mieszkanie od dewelopera.

Znajdź wymarzone mieszkanie w Krakowie z Lokum Deweloper

Szeroki wybór nowych nieruchomości o wysokim standardzie znajdziesz również w rejonie leżącego na prawym brzegu Wisły Zabłocia. Dzięki dogodnemu położeniu na mapie miasta oraz funkcjonalnym układom pomieszczeń znajdujące się tam inwestycje, np. zaprojektowane w loftowej stylistyce osiedle Lokum Salsa, w pełni odpowiadają na oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Mieszkania Kraków Zabłocie: sprawdź aktualną ofertę Lokum Deweloper i znajdź lokal idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *